چطور مشکلات سیستم گوارشی در سگها را تشخیص دهیم

مشکلات سیستم گوارشی در سگها را چطور باید حل کنیم

اگر اخیراً متوجه تغییراتی در رفتار سگ خود در مورد غذا خوردن یا دفع مدفوع شده اید ، ممکن است نشانه مشکلات سیستم گوارش باشد.

اگر متوجه تغییراتی در هضم ، مدفوع یا غذا خوردن سگ خود شده اید ، مهم است که او را نزد دامپزشک ببرید تا معاینه شود. با این حال، علائم زیادی وجود دارد که ممکن است نشان دهنده مشکلات خاص گوارشی باشد.

ادامه مطلب

بچه گربه جدید

نکاتی که قبل از آوردن بچه گربه به خانه باید بدانید

اگر فرزندان خردسال دارید، توضیح اهمیت و برخورد توام با ملایمت با بچه گربه جدید بسیار مهم است. بچه ها می خواهند بغل کنند، بفشارند و بازی کنند اما در ابتدا باید این امر تحت نظارت باشد. اگر این کارها بی رویه انجام شود، بچه گربه ممکن است احساس خستگی کند. فرزندان خود را از ابتدا با انتخاب نام بچه گربه جدید درگیر کنید و قبل از آوردن بچه گربه به خانه، قوانین اساسی را برای تعامل با عضو جدید تعیین کنید.

ادامه مطلب

انواع آلرژی غذایی در سگهای خانگی

آلرژی غذایی چگونه می تواند بر سگ شما تأثیر بگذارد

دو دسته واکنش های جانبی آلرژی یا حساسیت غذایی در سگها وجود دارد که در زیر به آنها میپردازیم.

آنهایی که سیستم ایمنی بدن در آنها دخیل است (عموماً آلرژی غذایی نامیده می شود). مواردی که بدون مولفه ایمنی رخ می دهد (عموماً عدم تحمل غذایی نامیده می شود). در این مطلب انواع آلرژی غذایی سگها را بررسی نموده ایم.

ادامه مطلب

در مورد غذا و رژیم غذایی طوطی

همه چیز را درباره غذا و رژیم غذایی طوطی بدانید(قسمت دوم)

داشتن رژیم غذایی متعادل و متنوع برای همه حیوانات خانگی مهم است. طوطی ها هم از این قانون مستثنی نیستند و با حیوانات خانگی دیگر تفاوتی ندارند. در قسمت اول در مورد دانه ها و بذرها، سبزیجات و پلتها برای غذا و رژیم غذایی طوطی صحبت شد. حال ادامه بحث را با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

طوطی ها چه می خورند

همه چیز را درباره غذا و رژیم غذایی طوطی بدانید. (قسمت اول)

بسیار مهم است که به طوطی خود رژیم غذایی مناسب بدهید. طوطیان قفسی در صورت کمبود برخی مواد مغذی، دچار انواع مشکلات مربوط به سلامت بدن می شوند. کلسیم از مواد معدنی بسیارمهم است. اگر پرندگان دچار کمبود کلسیم شوند، پوکی استخوان یا شکنندگی استخوان برایشان اتفاق می افتد.

چاقی مسئله رایج در بین طوطیان خانگی است، زیرا رژیم غذایی طوطی قفسی اغلب دارای کالری و چربی بالایی است. بیایید به سراغ غذاهای مختلف مخصوص طوطی ها برویم.

ادامه مطلب

عقیم سازی حیوانات خانگی

تمام دلایل عقیم سازی و نوتراسیون حیوانات خانگی

نوتراسیون بچه گربه در سن ۳ تا ۶ ماهگی عملا خطر ابتلا به سرطان پستان در بزرگسالی را از بین می برد. عقیم سازی بچه گربه از بسیاری از عفونت ها و سرطان ها که در رحم و تخمدان رخ می دهد جلوگیری می کند.

مطالعه ای که روی ۴۶۰،۰۰۰ گربه و ۲٫۲ میلیون سگ انجام شد نشان داد که گربه های عقیم شده ۳۹٪ بیشتر و سگهای عقیم ۲۳٪ بیشتر از همتایان بدون عقیم سازی عمر می کنند. سگهای عقیم نیز کمتر به سرطان های خاصی مبتلا می شوند. پیومترا، یک عفونت رحمی بالقوه کشنده است که سگهای عقیم کمتر به آن مبتلا می شوند.

ادامه مطلب

گلوله های مو در گربه ها

گلوله های مو در گربه ها و هر آنچه باید بدانید

شرایط عادی ، وسواس نظافتی که باعث بلعیدن موی گربه ها می شود، نباید مشکلی ایجاد کند. مو باید همراه با غذا از طریق سیستم گوارش حرکت کند و از طریق مدفوع از بین برود. وقتی دستگاه گوارش گربه نتواند موها را به طور طبیعی از طریق معده و روده و به عنوان مدفوع از بدن خارج کند، گلوله های مو مشکل ساز می شوند.

برخی از بیماریها باعث مشکلات حرکتی در مسیر گوارش می شوند. از بیماری هایی که می توانند هضم را کند کنند شامل پرکاری تیروئید و بیماری التهابی روده است. سایر مشکلات اساسی دستگاه گوارش نیز می تواند گربه شما را مستعد گلوله مو کند، شامل  ورم روده ، سرطان روده و مشکلات دریچه معده است.

ادامه مطلب

رژیم غذایی سالم و ورزش برای توله سگها

رژیم غذایی سالم و ورزش برای توله سگ

توله سگها باید برای هر ماه از سن خود هر روز ۱۰ دقیقه ورزش کنند. به عنوان مثال ، ۱۰ دقیقه در یک ماهگی، ۲۰ دقیقه در دو ماهگی و غیره. این مقدار زمان می تواند در طول روز پخش شود.
توله سگها قبل از اینکه مفاصل آنها کاملاً بالغ نشود، نباید در حال آهسته دویدن یا راه رفتن در خیابان باشند. اغلب بین ۱۲ تا ۱۶ ماهگی برای بسیاری از نژادها رخ می دهد، اگرچه برای نژادهای غول پیکر ممکن است این اتفاق تا ۱۸-۲۰ ماهگی رخ بدهد.

ادامه مطلب

بهترین تغذیه توله سگ

چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

وقتی برای اولین بار توله سگ کوچولوی خود را به خانه می آوریم، این امر بسیار هیجان انگیز است. اگر نمی دانید که چگونه توله سگ خود را به درستی تغذیه کنید، داشتن یک عضو جدید خانواده بسیار سرگرم کننده است اما ممکن است کمی استرس زا باشد. شاید نمی دانیم که چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

در این مقاله ما در مورد چند نکته اساسی صحبت خواهیم کرد. اینکه چه مقدار توله سگ خود را تغذیه کنید. زمان تغذیه و زمان تغییر نحوه تغذیه از توله سگ به غذای سگ بزرگسال و … مطرح خواهد شد.

ادامه مطلب

بهترین غذا برای بچه گربه کدام است؟

بهترین غذا برای بچه گربه کدام است

وزن یک بچه گربه ممکن است در طی چند هفته اول زندگی دو برابر یا حتی سه برابر شود. برای این رشد انفجاری، بچه گربه شما انرژی معادل سه برابر انرژی گربه بالغ نیاز دارد.
جنیفر لارسن ، دکترای DVM، مشاور تغذیه و استادیار تغذیه بالینی در بیمارستان آموزشی دامپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا می گوید: این نیاز بالا به انرژی، کالری کافی می خواهد که بچه گربه در یک وعده غذایی نمی تواند آن را دریافت کند.
او می گوید: بچه گربه ها باید حداقل سه یا چهار وعده در روزغذا بخورند تا این انرژی را به درستی دریافت کنند.

ادامه مطلب