در مورد غذا و رژیم غذایی طوطی

همه چیز را درباره غذا و رژیم غذایی طوطی بدانید(قسمت دوم)

داشتن رژیم غذایی متعادل و متنوع برای همه حیوانات خانگی مهم است. طوطی ها هم از این قانون مستثنی نیستند و با حیوانات خانگی دیگر تفاوتی ندارند. در قسمت اول در مورد دانه ها و بذرها، سبزیجات و پلتها برای غذا و رژیم غذایی طوطی صحبت شد. حال ادامه بحث را با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

طوطی ها چه می خورند

همه چیز را درباره غذا و رژیم غذایی طوطی بدانید. (قسمت اول)

بسیار مهم است که به طوطی خود رژیم غذایی مناسب بدهید. طوطیان قفسی در صورت کمبود برخی مواد مغذی، دچار انواع مشکلات مربوط به سلامت بدن می شوند. کلسیم از مواد معدنی بسیارمهم است. اگر پرندگان دچار کمبود کلسیم شوند، پوکی استخوان یا شکنندگی استخوان برایشان اتفاق می افتد.

چاقی مسئله رایج در بین طوطیان خانگی است، زیرا رژیم غذایی طوطی قفسی اغلب دارای کالری و چربی بالایی است. بیایید به سراغ غذاهای مختلف مخصوص طوطی ها برویم.

ادامه مطلب

عقیم سازی حیوانات خانگی

تمام دلایل عقیم سازی و نوتراسیون حیوانات خانگی

نوتراسیون بچه گربه در سن ۳ تا ۶ ماهگی عملا خطر ابتلا به سرطان پستان در بزرگسالی را از بین می برد. عقیم سازی بچه گربه از بسیاری از عفونت ها و سرطان ها که در رحم و تخمدان رخ می دهد جلوگیری می کند.

مطالعه ای که روی ۴۶۰،۰۰۰ گربه و ۲٫۲ میلیون سگ انجام شد نشان داد که گربه های عقیم شده ۳۹٪ بیشتر و سگهای عقیم ۲۳٪ بیشتر از همتایان بدون عقیم سازی عمر می کنند. سگهای عقیم نیز کمتر به سرطان های خاصی مبتلا می شوند. پیومترا، یک عفونت رحمی بالقوه کشنده است که سگهای عقیم کمتر به آن مبتلا می شوند.

ادامه مطلب

گلوله های مو در گربه ها

گلوله های مو در گربه ها و هر آنچه باید بدانید

شرایط عادی ، وسواس نظافتی که باعث بلعیدن موی گربه ها می شود، نباید مشکلی ایجاد کند. مو باید همراه با غذا از طریق سیستم گوارش حرکت کند و از طریق مدفوع از بین برود. وقتی دستگاه گوارش گربه نتواند موها را به طور طبیعی از طریق معده و روده و به عنوان مدفوع از بدن خارج کند، گلوله های مو مشکل ساز می شوند.

برخی از بیماریها باعث مشکلات حرکتی در مسیر گوارش می شوند. از بیماری هایی که می توانند هضم را کند کنند شامل پرکاری تیروئید و بیماری التهابی روده است. سایر مشکلات اساسی دستگاه گوارش نیز می تواند گربه شما را مستعد گلوله مو کند، شامل  ورم روده ، سرطان روده و مشکلات دریچه معده است.

ادامه مطلب

رژیم غذایی سالم و ورزش برای توله سگها

رژیم غذایی سالم و ورزش برای توله سگ

توله سگها باید برای هر ماه از سن خود هر روز ۱۰ دقیقه ورزش کنند. به عنوان مثال ، ۱۰ دقیقه در یک ماهگی، ۲۰ دقیقه در دو ماهگی و غیره. این مقدار زمان می تواند در طول روز پخش شود.
توله سگها قبل از اینکه مفاصل آنها کاملاً بالغ نشود، نباید در حال آهسته دویدن یا راه رفتن در خیابان باشند. اغلب بین ۱۲ تا ۱۶ ماهگی برای بسیاری از نژادها رخ می دهد، اگرچه برای نژادهای غول پیکر ممکن است این اتفاق تا ۱۸-۲۰ ماهگی رخ بدهد.

ادامه مطلب

بهترین تغذیه توله سگ

چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

وقتی برای اولین بار توله سگ کوچولوی خود را به خانه می آوریم، این امر بسیار هیجان انگیز است. اگر نمی دانید که چگونه توله سگ خود را به درستی تغذیه کنید، داشتن یک عضو جدید خانواده بسیار سرگرم کننده است اما ممکن است کمی استرس زا باشد. شاید نمی دانیم که چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

در این مقاله ما در مورد چند نکته اساسی صحبت خواهیم کرد. اینکه چه مقدار توله سگ خود را تغذیه کنید. زمان تغذیه و زمان تغییر نحوه تغذیه از توله سگ به غذای سگ بزرگسال و … مطرح خواهد شد.

ادامه مطلب

بهترین غذا برای بچه گربه کدام است؟

بهترین غذا برای بچه گربه کدام است

وزن یک بچه گربه ممکن است در طی چند هفته اول زندگی دو برابر یا حتی سه برابر شود. برای این رشد انفجاری، بچه گربه شما انرژی معادل سه برابر انرژی گربه بالغ نیاز دارد.
جنیفر لارسن ، دکترای DVM، مشاور تغذیه و استادیار تغذیه بالینی در بیمارستان آموزشی دامپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا می گوید: این نیاز بالا به انرژی، کالری کافی می خواهد که بچه گربه در یک وعده غذایی نمی تواند آن را دریافت کند.
او می گوید: بچه گربه ها باید حداقل سه یا چهار وعده در روزغذا بخورند تا این انرژی را به درستی دریافت کنند.

ادامه مطلب