چرا باید از دندان حیوانات خانگی مراقبت کنیم

چرا باید از دندان حیوانات خانگی مراقبت کنیم؟

حیوانات خانگی قدرت محافظت کامل از دندانهای خود ندارند. اگر شما حیوان خانگی داشته باشید، شاید به این فکر کرده اید که چگونه می توانید از دندانهای او مراقبت کنید.
با گذشت زمان، ساختارهایی که از دندان حیوان خانگی شما حمایت می کنند ممکن است آسیب ببینند یا عفونی شوند. آسیب شدید و طولانی مدت می تواند باعث لق شدن یا حتی افتادن دندان های آنها شود.

ادامه مطلب

گربه شما به یک پست خراش خوب نیاز دارد

گربه شما به یک پست خراش خوب نیاز دارد

پست خراش برای هر گربه سالم ضروری است. گربه‌ها باید یک خروجی برای خراشیدن داشته باشند، بنابراین ارائه پستی برای این منظور می‌تواند مبلمان، پارچه‌ها و فرش‌های شما را از تخریب نجات دهد. گربه ها همچنین از پست خراش خود برای کشش و ورزش استفاده می کنند، بنابراین به دست آوردن یک پست مناسب برای سلامت و تندرستی گربه حیاتی است.

ادامه مطلب

فواید تغذیه چرخشی برای حیوانات خانگی

فواید تغذیه چرخشی برای حیوانات خانگی (قسمت دوم)

اگر حیوان خانگی شما مشکل گوارشی دارد، احتمالا به این معنی نباشد که حساسیت یا آلرژی جدی در تغییر غذا وجود دارد. ممکن است غذای جدید را خیلی سریع جایگزین کرده باشید. اگر مدفوع حیوان خانگی شما تغییر کرده باشد، با نفخ مشکل داشته باشد یا علاقه ای به غذا نداشته باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب

فواید تغذیه چرخشی برای حیوانات خانگی

فواید تغذیه چرخشی برای حیوانات خانگی(قسمت اول)

تغذیه چرخشی به این معنی است که حیوان خانگی شما این فرصت را خواهد داشت که طیف وسیع تری از مواد مغذی از جمله اسیدهای آمینه، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را دریافت کند. در حالی که یک غذای حیوان خانگی با کیفیت بالا باید ترکیب مناسبی از مواد تشکیل دهنده داشته باشد تا نیازهای غذایی حیوان خانگی شما را برآورده کند، اعتقاد بر این است که خوردن غذاهای یکسان هر روز برای سال‌ها به طور بالقوه می‌تواند خطر عدم تحمل حیوان خانگی شما نسبت به غذاهایی که می‌خورد را افزایش دهد.

ادامه مطلب

چرا سگ ها زوزه می کشند

چرا سگ ها زوزه می کشند

زوزه سگ می تواند پاسخی به محرک های محیطی باشد. تحریکات رایج شامل آژیر آمبولانس، پلیس یا موتور آتش نشانی است. یکی از محققان می گفت: این صداها تنها دفعاتی بود که سگم زوزه کشید. صدای نزدیک شدن آژیرهای دور همیشه او را وادار می کرد که بنشیند و زوزه بکشد. دلیل آن نامشخص است، زیرا او هرگز با صدای زوزه سگ های دیگر زوزه نمی کشید. شاید صدای آژیرها باعث بیدار شدن برخی از حافظه های ژنتیکی غیرفعال شده باشد.

ادامه مطلب

چگونه سگ یا توله سگ را به پوشیدن قلاده و بند عادت دهیم

چگونه سگ یا توله سگ را به پوشیدن قلاده و بند عادت دهیم

هرگز در پذیرش قلاده و بند از طرف سگ یا توله سگ خود عجله نکنید. به آرامی با روشهایی که ذکر کردیم، آنها را به پوشین قلاده و افسار عادت دهید تا ب حضور آن عادت کنند. در این صورت با بستن قلاده و بند شاد شده و هیچ گونه احساس زندانی یا اسارت به دلبندتان دست نمی دهد.

ادامه مطلب