گربه

چرا گربه ها خودشان را به انسان ها میمالند؟

چرا گربه خودش را به انسان می مالد

گربه‌ها خودشان را به انسان‌ها می‌مالند، زیرا با اینکار افراد را به حریم شخصی خود راه داده و با این سیگنال با انسان‌ها تمایل دارند ارتباط برقرار کنند. در واقع با این رفتار شما را در قلمرو خود می‌پذیرد و شما را متعلق به خود می‌داند.
در این مقاله از پت شاپ ملودی مهربانی، در مورد دلیل علت مالیدن گربه‌ها به انسان‌ها و رفتار آنها با افراد توضیح داده شده است. در ادامه با ما همراه باشید:

مالیدن گربه به انسان‌ نشانه چیست؟

نزدیک شدن گربه به انسان نشانه چیست؟ گربه‌ها معمولا سریع به انسان‌ها اعتماد نمی‌کنند، گاهی اوقات برای ایجاد یک ارتباط وفادارانه متقابل، بین بچه گربه و والدین حیوان خانگی ممکن است نیاز به چندین ماه یا حتی سال تلاش باشد.
هنگامی که این پیوند برقرار شد، شما باید بتوانید زبان بدن گربه خود را درک کنید تا بدانید گربه تان به شما چه می‌گوید. آنها اغلب از سیگنال‌های مخفی، مانند پلک زدن، حرکات دم، و مالیدن خودشان به حیوانات یا انسان‌ها برای تعاملات اجتماعی استفاده میکنند.
اگر گربه شما تصمیم می گیرد که می خواهد فرمون خود را روی شما بگذارد، باید آن را یک نشان افتخار در نظر بگیرید، زیرا یک قدم به پذیرش در دنیای گربه‌ها نزدیک‌تر شده‌ای و می‌خواهد به شما خوش‌آمدگویی کند. با این حال، لازم است اطمینان حاصل کنید که مالش اجباری نمی‌باشد و با رفتار غیر طبیعی مرتبط نیست، زیرا گاهی اوقات ممکن است به مسائل در حوزه درمان مربوط شود.

دلیل مالش گربه به انسان

دلایل رفتار مالشی گربه‌ها

دلایل دیگری هم وجود دارد که گربه‌ها رفتار مالشی از خود نشان می‌دهند. از جمله:

  • گاهی اوقات گربه‌ها وقتی می‌خواهند اطلاعاتی جدید جمع‌آوری کنند، سر خود را به انسان‌های جدید در محیط خود ویا حیوانات دیگر می‌مالند.
  • در جمع گربه‌ سانان، آن‌ها اغلب خود را به یکدیگر مالش می‌دهند تا فرومون‌هایشان روی گروه باقی بماند. این یک رایحه مشترک ایجاد کرده که به شناسایی متجاوزان کمک می‌کند و باعث ایجاد صلح در گروه می‌شود.
  • گربه‌ها از مالش، ضربه زدن به سر و گاهی گاز گرفتن آرام به عنوان نشانه “نیاز” استفاده می‌کنند. مثلا اگر گربه شما به کابینتی که حاوی خوراکی‌هایش است، خود را می‌مالد، احتمالا به شما نشان می‌دهد که گرسنه است و به خوراکی‌هایش نیاز دارد.
  • گاهی اوقات گربه‌ها به شدت خود را به انسان‌ها می‌مالند تا نشان دهند که چیزی درست نیست. این می‌تواند یک بیماری باشد، یا شاید یادآوری ملایمی برای تمیز کردن خاک آنها باشد.
  • اگر گربه شما به طور ناگهانی شروع به مالیدن شدید خود روی فرش، اشیاء دیگر یا حتی شما کرد، که همراه با تغییرات دیگری در رفتار طبیعی او بود، به دامپزشک باید مراجعه کنید.

منشا رفتار مالیدن گربه به انسان‌ها

این رفتار از مادر گربه به بچه گربه آموزش داده می‌شود، مالش و ضربه زدن به سر در جامعه گربه‌ها معمولا نشانه هایی از علامت گذاری قلمرو، پذیرش در گروه و یا سلام و تحسین است. مالش روی اجسام می‌تواند برای به دست آوردن اطلاعات هم استفاده شود، زیرا گربه ها به شدت به حس بویایی خود متکی هستند.
گربه‌ها غدد بویایی در اطراف گونه، چانه، بالای سر و قاعده دم خود دارند که این غدد بویایی حاوی فرومون هستند. وقتی گربه‌ها صورت یا دم خود را به انسان، حیوانات دیگر یا وسایل خانه مالش می‌دهند، فرومون قابل شناسایی از خود به جای می‌گذارند.
گربه‌ها از آنجایی که فرومون‌ها یا رایحه‌ای که به شما داده‌اند برای همیشه دوام ندارد، باید متناوبا قلمرو خود را مشخص کنند؛ این کار باعث آرامش آنها در محیط‌شان خواهد شد. به همین دلیل است که شما وقتی از بیرون به خانه باز می‌گردید و رایحه مخصوص گربه‌تان از بین رفته است، گربه شما می‌خواهد با مالش، ضربه زدن به سر، لیسیدن یا حتی گاز گرفتن آرام، شما را با رایحه خود علامت‌گذاری کنند؛ با این کار آنها میخواهند قلمرو خود را که شما هم جزء آن هستید، پس بگیرند.

سخن نهایی

در این ۱مقاله به طور کامل با دلایل مختلفی که باعث می‌شود گربه‌ها خود را به انسان‌ها بمالند، اشاره شده است. بنابراین با خواندن این مطلب می‌توانید نوع نیاز گربه خود و دلیل رفتار مالیدن گربه به انسان را بیابید. اگر سوال و یا تجربه‌ای در این زمینه دارید، می‌توانید نظر خود را برای ما کامنت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *