سگ

اماده سازی خانه برای ورود سگ

اماده سازی برای ورود سگ

بهتر است قبل از ورود سگ به خانه تمام وسایل مورد نیاز سگ فراهم شده باشد. نخستین چیز جای خواب است. برای توله ها بهتر است از جعبه مقوایی محکم استفاده کنید چون توله ها مدام در حال جویدن هستند و چنانچه کثیف شود می توانید جعبه جدید جایگزین کنید تا اینکه سگ بزرگ شود.

جای خوابهای پلاستیکی می توانند گزینه های خوبی باشند چون به اسانی تمیز میشوند و میتوانند در مقابل جویدن مستحکم باشند. هر مدلی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا سگ بتواند در ان دراز بکشد و بچرخد.

برای نرم شدن بیشتر جای خواب میتوانیداز پتو یا حوله نرم استفاده کنید. جای خواب از جنس فوم بسیار راحت و نرم هستند و اغلب رویه ان ها قابلیت جدا شدن و شستشو را دارند. برای سگ های پیر و سگ هایی که مشکلات مفصلی دارند این نوع جای خواب ها مناسب تر است. این نوع جای خواب ها برای سگ های جوان خیلی مناسب نیست چون انها را می جوند و کثیف می کنند.توله سگ را بهتر است درون جعبه کارتنی یا سبد حصیری در اتاق خود بخوابانید تا بزرگ تر شود.

توله سگ یا سگ جدید نیاز به احساس امنیت دارد به همین دلیل از قفس سگ که دو طرف ان میله های فلزی دارد و کف و سقف ان پوشیده است استفاده کنید. بهتر است قفس سگتان را در جایی گرم و ارام قرار دهید تا هم افراد را ببیند و هم صداهای اطرافش را بشنود تا احساس تنهایی نکند.

کف قفس را روزنامه بیاندازید و هم جای خواب و هم چند اسباب بازی برایش قرار دهید. اینکار برای اموزش جای ادرار مناسب است. البته اگر سگ شما اسیب دیده هم باشد این مکان مناسبی برایش میباشد.

اینکه از این قفس برای تنبیه ان استفاده کنید کار درستی نخواهد بود.

از موارد  دیگر که در بدو ورود باید اماده باشد کاسه غذا و اب سگ میباشد کهئباید هر روز و قبل از هر وعده غذایی شسته شود. ظروف سرامیکی و ظروف استیل گزینه مناسبی برای سگ میباشد چون هم محکم و بادوام است و هم تمیز کردن و نگهداری از ان اسان است.

بهتر است زیر ان یک لایه لاستیک باشد برای اینکه ظرف سر نخورد و نچرخد. برای توله ها و سگ های جوان بهتر است از ظرف پلاستیکی استفاده شود. بهتر است همیشه حداقل برای یک هفته سگ غذا داشته باشید. از جمله موارد دیگر که سگ به ان نیاز دارد قلاده است. اندازه قلاده باید طوری باشد که دو انگشت بین قلاده و گردن سگ قرار بگیرد. برای توله ها درست اینست که از قلاده نایلونی استفاده کنید  و هر هفته قلاده را چک کنید که زیاد محکم نشده باشد. برای سگ های بزرگ علاوه بر قلاده نایلونی از قلاده چرمی نیز میتوان استفاده کرد .

برای سگ های بزرگ تر و سنگین تر درست اینست که از بندهای زنجیری استفاده کنیم تا سگ ررا به شما نزدیک تر نگه دارد اما برای سگهای جوان بهتر است از بند قلاده متری استفاده کرد. قلاده های کمری یا تنی دور بدن و سینه حیوان پوشیده می شود. این نوع قلاده برای سگ های کوچک که گردن حساسی دارند مناسب است.

از جمله موارد دیگر که برای سگتان نیاز دارید وسایل اراستن است.

از موارد دیگر کیسه های مخصوص برای جمع کردن مدفوع در خارج از خانه می باشد.

در کنار وسایل مورد نیاز باید اسمی برای سگ انتخاب کنید که این اسم بهتر است کوتاه باشد و با کلمات اموزشی یکسان نباشد.

از مواردی که باید به ان توجه کرد ایمنی خانه قبل از ورود سگ به خانه میباشد. از جمله اینکارها عبارتند از بسته بودن درها، پوشش برای سیم برق، استفاده از قفل کودک برای کشوها و کابینت ها، سطل زباله، مواد شوینده، داروها و چیزهایی از این دست دور از دسترس باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *