گربه

اموزش گربه

گربه پرشین

گربه ها واقعا موجودات دوست داشتنی و شگفت انگیزی هستند. بسیاری از افراد فکر می کنند که گربه شان بسیار مستقل است. گربه ها غریزه شکار بسیار قوی دارند که این باعث شده بسیار بازیگوش باشند و خود را برتر بدانند، اما انها به طور کامل مستقل نیستند.

فقط تعداد محدودی از گربه ها دوست دارند تنها و به دور از انسان ها و دیگر حیوانات زندگی کنند. به همین دلیل گربه هایی که مدت زیادی تنها در خانه می مانند دچار مشکلات رفتاری می شوند، این مشکلات به شکل هایی خودشان را بروز می دهند از جمله خراشیدن وسایل خانه، حفر گلدان ها، ادرار کردن خارج از ظرف خاک و پریدن روی قسمت هایی که نباید بروند.

در طبیعت گربه سانان تمام طول روز را برای یافتن غذا و سرپناه، محافظت از قلمرو و جابه جا کردن بچه ها، مدام فعالیت می کنند.این غرایز در گربه های خانگی نیز وجود دارد. گربه ها موجودات بسیار فعالی هستند و نیازمند فعالیت.

گربه هایی که فعالیت روزمره دارند بسیار شادتر هستند و از سلامتی جسمانی و ذهنی بیشتری برخوردارند.

سرگرم کردن گربه ها به این معنی نیست که ان ها را پای تلویزیون بنشانید، ان ها دوست دارند پرندگان و جوندگان کوچک را بگیرند، قلمرو خود را مشخص کنند، دنبال جفت بگردند و غیره. بنابراین سرگرم کردن گربه ها باید با توجه به غرایز و رفتارهای ان ها صورت بگیرد.

فعالیت هایی که گربه ها در خانه دارند در واقع رفتارهای طبیعی انها براساس غرایزشان می باشد. گربه هایی که فعالیت روزانه دارند، سالم تر و شاداب تر هستند.

گربه ها عاشق بغل شدن هستند. نوازش شدن تشویق بزرگی برای گربه هاست.

اموزش می تواند باعث بهبود روابط شما و گربه تان شود، و گربه هایی که اموزش میبینند شادتر و اجتماعی تر هستند.

همانند سایر حیوانات گربه هایی که از سنین پایین اموزش می بینند، در بلند مدت بهتر یاد خواهند گرفت. البته گربه های بالغ نیز قابلیت یادگیری دارند.

اموزش باید جزیی از زندگی گربه باشد و تا پایان عمرش ادامه یابد. اموزش باید در برنامه روزانه گربه قرار گیرد.

بهترین زمان برای شروع اموزش زمانی است که بچه گربه از شیر گرفته شده است. یک اتاق کوچک و ساکت بهترین گزینه برای شروع است.هر روز باید ۱۰ دقیقه برای اموزش وقت بگذارید.بهترین زمان اموزش قبل از غذا خوردن است که انگیزه گربه را بیشتر میکند. می توانید از تشویقی گربه برای آموزش حیوان خود استفاده نمایید.

بچه گربه ها عاشق این هستند که در قبال دریافت غذا و یا اسباب بازی گربه فعالیتی انجام دهند.

گربه ها عاشق موش های اسباب بازی هستند و ان می تواند به عنوان انگیزه ای برای اموزش باشد.

برای بعضی گربه ها پیدا کردن خوراکی به عنوان تشویقی می تواند چالش برانگیز باشد.

کلیکر یکی از محبوب ترین وسایل اموزشی است. اگر کلیکر در دسترس نیست می توانید از خودکارهای فشاری برای ایجاد صدای کلیک استفاده کرد.

صدای کلیکر به عنوان پل ارتباطی بین فرمان و پاداش استفاده می شود.

یک چوب اموزش که با کلیکر همراه است را می توان به طریق زیر ساخت:

یک چوب با ضخامت نیم سانت انتخاب کنید که حدود ۵۰ سانت بلندی داشته باشد. سپس با چسب کلیکر را به انتهای ان بچسبانید. یک قاشق فلزی بردارید و ته ان را با یا دست یا انبر دست ۹۰درجه به بالا بچرخانید. دسته قاشق را به سمت دیگر چوب بچسبانید. اکنون شما یه چوب امزش دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *