سگ

چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

بهترین تغذیه توله سگ

چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

وقتی برای اولین بار توله سگ کوچولوی خود را به خانه می آوریم، این امر بسیار هیجان انگیز است. اگر نمی دانید که چگونه توله سگ خود را به درستی تغذیه کنید، داشتن یک عضو جدید خانواده بسیار سرگرم کننده است اما ممکن است کمی استرس زا باشد. شاید نمی دانیم که چگونه می توانیم بهترین تغذیه را برای توله سگ خانگی انتخاب کنیم.

در این مقاله ما در مورد چند نکته اساسی صحبت خواهیم کرد. اینکه چه مقدار توله سگ خود را تغذیه کنید. زمان تغذیه و زمان تغییر نحوه تغذیه از توله سگ به غذای سگ بزرگسال و … مطرح خواهد شد.

سعی کنید همیشه در مورد تغذیه توله سگ خود با دامپزشک مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که این کوچولوها معده کوچکی دارند و از خوردن مقدار کمتری غذا در ساعات بیشتری در طول روز بیشتر منفعت می برند.

با بزرگتر شدن توله سگ، شما می توانید مقدار و دفعاتی که روزانه به آنها غذا می دهید را به ۲ وعده کاهش دهید. بسته به آنچه برای شما و سگ مناسب است.

 

چقدر می توانید یک توله سگ را از نظر وزن کنترل کنید؟

به یاد داشته باشید میزان غذای سگ شما بسته به توصیه دامپزشک یا وضعیت و میزان فعالیت او قابل تنظیم است. این اطلاعات به عنوان راهنما هنگام خوردن غذای توله سگ برای همه نژادها ارائه می شود و براساس میزان نیاز به انرژی برای رشد است.

سگهای باردار و شیرده می توانند” آزاد” تغذیه شوند. البته می توانید از فرمول پیشنهادی ملودی مهربانی پیروی کنید.

 

سگهای ۵ کیلوگرمی و سن کمتر از ۳ ماه (از شیر گرفته) باید ۵۵ تا ۷۵ گرم در روز دریافت کنند.

سگهای ۳ تا ۶ ماه (از شیر گرفته) باید ۸۵ گرم در روز دریافت کنند.

از ۶ ماهگی به بعد، با وزن ۵ کیلوگرم و بیشتر، مانند غذای بزرگسالان تغذیه شوند.

 

سگ های کوچک ۵ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم – که ۳ ماه از شیر گرفته شده اند، باید ۱۱۰ تا ۱۴۰ گرم در روز دریافت کنند.

سگهایی که ۳ تا ۶ ماه از شیر گرفته شده اند، ۱۵۰ تا ۱۶۰ گرم در روز ، ۶ تا ۹ ماه از ۱۶۰ گرم به بالا در روز دریافت کنند.

۹ ماه پس از قطع شیر سگهای کوچک بین ۵ کیلوگرم و ۱۰ کیلوگرم می توانند مانند غذای بزرگسالان تغذیه شوند.

 

بهترین تغذیه توله سگ

 

توله سگ خانگی در هر دوره سنی چند وعده غذایی باید بخورد؟

توله های ۲-۳ ماه :

در این سن اجازه دهید ۴ وعده غذایی در روز دریافت کنند. شما می توانید بخشی از غذای روزانه او را در حین آموزش به او دهید. هر بار که او با چیز جدیدی روبرو شد ، آن را با غذا ارتباط دهید تا حس مثبتی ایجاد کند. همچنین از غذای توله سگ خود به عنوان پاداش انجام کارهای صحیح در طول تمرین استفاده کنید.

 

توله های ۴-۶ ماه:

اکنون که توله سگ شما بزرگتر شده است اکنون می توانیم بخشی از بهترین تغذیه روزانه آنها را به ۳ وعده در روز تقسیم کنیم. دوره اجتماعی شدن در این زمان آغاز می شود. می توانید به عنوان بخشی از این غذای روزانه روی آن کار کنید. این دوره ای است که ممکن است بخواهید رفتارهای اساسی سگ را شروع کنید، مانند مودبانه نشستن برای غذا خوردن.

 

توله های ۶ ماه و بعد از آن:

از ۶ ماهگی به بعد سگها می تواند ۲ وعده در روز غذا بخورد.

 

از استرس توله سگ خانگی خود جلوگیری کنید.

هنگامی که توله سگ خود را برای اولین بار به خانه می آورید توجه کنید که نقل مکان به خانه جدید تا آنجا که ممکن است بدون استرس باشد. برای جلوگیری از هرگونه مشکل در دستگاه گوارش، آنچه را که توله سگ شما قبل از غذا می خورد، یادداشت کنید.

اگر ترجیح می دهید نوع غذای توله سگ را تغییر دهید، این کار را به آهستگی و به تدریج انجام دهید. توصیه می کنیم که ۷-۱۰ روز برای این تغییر زمان بگذارید. با مخلوط کردن با غذای قبلی سگ ، غذای جدید او را به آهستگی عادت دهید. همواره به یاد داشته باشید که به تدریج مقدار بهترین تغذیه سگ خانگی را افزایش دهید. تغییر تدریجی غذای حیوان خانگی، از ناراحتی معده جلوگیری می کند.

 

بهترین تغذیه توله سگ

 

سایر نکات تغذیه توله سگ:

حتماً محل مناسبی برای غذا خوردن توله سگ خود انتخاب کنید. ظرف غذا و آب را در جایی قرار دهید که فعالیت او را مختل نکند.

ظرف غذا را بعد از ۳۰ دقیقه از دسترس خارج کنید. چنانچه ظرف غذا را از دسترس دور کنید، بر روی کف نمیریزد، ضمنا از تغذیه بیش از حد سگ جلوگیری می کند. توله سگها نباید مانند انسان میان وعده بخورند.

ظرف غذا و آب توله سگهای خود را به طور مرتب بشویید. اگر از پلاستیک ساخته شده باشند، گاه گاهی باید تعویض شوند.

 

بهترین تغذیه برای توله سگ چیست؟

  • شما می خواهید بهترین تغذیه را برای رشد بدنی و مغزی توله سگ خود داشته باشید و این قابل تحسین است. رشد عصبی توله سگ های در حال رشد، از عملکرد شناختی و یادگیری آنها کاملا مشخص است.
  • تقویت سیستم ایمنی از طریق تغذیه با غذاهای دارای پروبیوتیک ها می تواند صورت بگیرد. این باکتریها می تواند حیوان را در برابر باکتری های بیماری زا و سایر عوامل بیماری زای رایج در سگها مصون نگه دارد.
  • رویال کنین غذایی است که برای توله سگ شما انرژی ایجاد می کند و رشد عضلات بدون چربی را تقویت می کند. چنانچه سگ شما دارای معده حساس به گلوتن گندم است، غذای فاقد گلوتن را پیشنهاد می کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *