سگ

در مورد سگ نژاد پاگ بيشتر بدانيم

سگ های پاگ سگ هایی با اعتماد به نفس دارای شخصیتی دلسوز و مهربان هستن و شیطنت و بازی گوشی رو چاشنی رفتارشون میکنن تا خودشون رو توی دل همه جا کنن. اين سگ ها یکی از بانمک ترین و محبوب ترین نژاد سگ هاي خانگي هستند. پاگ سبک زندگی شهری سازگاری خیلی خوبی داره و همين مسله باعث محبوبيتش شده. نژاد پاگ تنهايي را دوست ندارد و مايل است اطرافش پر از ادم باشه.

سگ های پاگ یکی از قدیمی ترین نژادهای دنیا هستند. وزن اين سگ ها حدود ۶ تا ۸ كيلوگرم ميباشد . بینی گرد و پوزه تخت سگ پاگ و چشم های گرد و درشت و تیره و چروک های روی صورتشون چهره اون ها رو فوق العاده بامزه و منحصر به فرد کرده. پوزه تخت انها باعث مي شود كه به سرماخوردگي حساس باشند. گوش های سگ پاگ کوچک و مخملی هستن و نوک اون ها به سمت پایین یا بیرون خم شده. دست و پاهای سگ پاگ کوتاهه ولی پاهای عقبشون عضلانی و قویه .دم سگ نژاد پاگ فرخورده است و اين موضوع یکی از مشخصه های خالص بودن این نژاد مي باشد. ارتفاع بدن اين نوع سگ ۲۵ تا ۳۶ سانتی متر مي باشد. طول عمر اين سگ ها ۱۲ تا ۱۴ سال ميباشد و هر چقدر نگهداري از اين سگ اصولي تر باشه عمر طولاني تري دارند. پاگ ها به مهربان و تودل برو بودن شناخته شده هستن.

بدن سگ پاگ از موهای کوتاه، براق و صاف پوشیده شده که میتونن رنگ های هلويي، حنايي، مشكي و خاكستري را داشته باشند.

پاگ ها به شدت حيوانات اجتماعي هستند و نیاز دارند در کنار صاحبشون یا آدم های دیگه باشند. اگر یه پاگ رو برای مدت طولانی تنها بگذارین، اصلا از این وضعیت راضی نخواهد بود و ممکنه دچار اختلال در رفتار از جمله تخریب وسایل منزل بشه یا به اضطراب جدایی مبتلا بشه.

پاگ ها هوش فوق العاده ای دارن برای همین نیاز دارن که به خوبی تربیت بشن و آموزش ببینن. به همين دليل وقت زيادي بايد صرف اموزش اين نوع سگ بشه. برخورد با سگهای پاگ باید با ملایمت و در عین حال با قاطعیت باشه چون اونا میتونن گاهی زیادی ناقلا و شیطون بشن!

يكي ديگر از ویژگی های دوست داشتنی این نژادسگ اینه که پاگ ها در تمام طول زندگیشون مثل یه توله سگ، سرگرم کننده باقی  میمونن.نژاد سگ پاگ به داشتن رفتاری فوق العاده دوستانه حتی وقتی در کنار غریبه ها هست مشهوره.

پاگ ها عادت ندارن به صاحبشون بچسبن و در صورتی که به اندازه کافی توجه دریافت کنن، خوشحالن و به خودشون مشغول میشن.داشتن یه سگ پاگ لذت بخش و جذابه چون اونا عاشق اینن که دلقک بازی دربیارن و موجب خنده صاحبشون بشن.  سگ پاگ عاشق بچه هاست! طبیعت مهربان و بی آزار این سگ ها باعث شده برای کسانی که بچه کوچیک دارن انتخاب بسیار خوبی باشن.

این نژاد خشن نیست و حتی اگر بچه ای موقع بازی باهاش شیطنت کنه هم مهربون باقی میمونه.

یکی از معایب این نژاد اینه که آموزش های داخل خونه ( مثل آموزش جای دستشویی ) میتونه بهشون سخت باشه ، پاگ ها برای کسانی که تجربه ای در نگهداري از سگ ندارن، انتخاب بسیار مناسبی هستن.سگ پاگ غریزه شکار بالایی نداره و با حیوانات دیگه هم به خوبی کنار میاد.اين نژاد برای کسانی که منزل بزرگی ندارن انتخاب خوبیه.

تربیت کردن پاگ یکی از مهم ترین اقداماتیه که باید حتما از زمان تولگی جدی گرفته بشه. سگ هایی که تربیتشون جدی گرفته نشه در بزرکسالی سگ هایی لجباز، خودسر و دارای انواع مشکلات رفتاری میشن که صاحبانشون رو اذیت میکنن.

در اين نژاد سك بیماری های نژادی بيشتر ديده مي شود. ساير بيماري هايي كه در اين نژاد وجود دارد، اینتوساسپشن ، در درفتگی مفصل زانو، آنسفالوپاتی سگ پاگ، حساسيت به گرما زدگی، بعضي بيماري هاي چشمي و بيماري هاي پوزه مي باشد.

پاگ ها ذاتا خوش اشتها هستن و این خوبی ها و بدی های خودش رو داره.

خوبی اش اینه که به عنوان صاحب یه پاگ خیالتون از بابت مشکل بدغذا بودن و غذا نخوردن سگ تون راحته!

از طرف دیگه احتمال چاقی در سگ های پاگ بسیار زیاده و چاقی یکی از مشکلات شایع این نژاد به حساب میاد. چاقي طول عمر اين سگ ها را كوتاه مي كند پس بهتره مراقب تغذيه و تحرك اين سگ ها باشيد.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *