سگ

غذای سگ نگهبان چیست؟ +لیست بهترین غذاهای سگ گارد

بهترین غذا برای سگ نگهبان

غذای سگ نگهبان چیست؟ غذای سگ نگهبان باید تغذیه‌ای مناسب و متعادلی باشد تا این حیوانات برای انجام وظیفه‌های نگهبانی خود، مثل حفاظت از محیط و مراقبت از مالکانشان، انرژی و سلامت کافی داشته باشند. خرید غذای سگ های نگهبان از مهم‌ترین مواردی است که باید آن را رعایت کنید تا سگ نگهبان به وظیفه خود به خوبی عمل کند. در این مقاله در مورد بهترین غذای سگ نگهبان، لیست غذاهای سگهای نگهبان، تعداد وعده‌های غذایی سگ نگهبان و نکات تغذیه آن صحبت شده است.

غذای سگ نگهبان چیست

غذای سگ نگهبان چیست؟

انتخاب بهترین غذای سگها رو سلامت جسم و روح آنها موثر است. غذای سگ نگهبان مانند سگ های نژاد دیگر که بزرگ و بالغ هستند باید دارای مواد معدنی و پروتئین باشد تا انرژی کافی در طول شبانه‌روز داشته باشند. باید در یک وعده غذایی سگ نگهبان از مواد خوراکی مانند گوشت مرغ، گوشت ماهی و یا گوشت گاو استفاده شود تا پروتئین بدن سگ نگهبان تامین شود. همچنین سبزیجات پخته و میوه با توجه به نژاد سگ نگهبان می‌تواند گزینه مناسبی برای تغذیه باشد. همچنین می توانید مقاله بهترین غذا برای سگ ها را مطالعه کنید.

بهترین غذاها برای سگ نگهبان

غذای سگ نگهبان باید حاوی مواد معدنی و پروتئین کافی باشد که در ادامه به بهترین غذاهای سگ نگهبان اشاره شده است:

پروتئین برای سگ گارد

 • مهم‌ترین تغذیه سگ نگهبان، پروتئین است که برای رشد و تقویت عضلات، ترمیم بافت‌ها، ایجاد انرژی لازم برای فعالیت نگهبانی لازم است. منابع پروتئینی شامل گوشت گاو، گوشت مرغ، ماهی، برخی از حبوبات مانند لوبیا، نخود و برنج است.
 • مرغ پخته شده بدون استخوان، بهترین غذا برای سگ نگهبان است که خیلی زود هضم می‌باشد ولی کالری آن در مقایسه با گوشت گاوی کمتر است.
 • گوشت بوقلمون یکی از بهترین غذاهای سگ نگهبان است که باید به صورت پخته و بدون استخوان به سگ های نگهبان داده شود.

کربوهیدرات برای سگ نگهبان

 • کربوهیدرات‌ها مانند گندم، برنج و سیب‌زمینی به عنوان منبع انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های روزمره سگ اهمیت دارند.
 • برنج کته به همراه مرغ غذای سگهای نگهبان است که به عنوان یک وعده غذایی کامل در نظر گرفته می‌شود. همچنین برنج کته برای سگهایی که مشکلات گوارشی و یبوست دارند، مناسب است.

چربی برای سگ های نگهبان

 • چربی برای سگ به جذب و تبدیل ویتامین محلول در چربی کمک کرده و منبع انرژی برای سگ های نگهبان به حساب می‌آیند.
 • مواد غذایی دارای فیبر برای سیستم گوارش سگهای نگهبان مناسب است که از بهترین غذای سگ نگهبان به حساب می‌آید. همچنین مواد فیبری به کنترل وزن و پیشگیری از ابتلا به مشکلات گوارشی کمک می‌کند.
 • سیب زمینی و مواد غذایی حاوی فیبر از غذاهای سگهای نگهبان است که برای سگ هایی که مشکلات معده و گوارشی دارند، مناسب می‌باشد.

مواد معدنی و ویتامین

 • داشتن رژیم غذایی با مواد معدنی و پروتئین به سلامت جسمی سگ نگهبان کمک کرده که مواد غذایی دارای آهن و کلسیم از اهمیت ویژه‌ای در تغذیه سگ نگهبان برخوردار است.

تنوع و تعادل در غذاهای سگهای نگهبان اهمیت زیادی دارد که باید مطابق با شرایط و نیاز هر سگ نگهبان به این مورد توجه شود. مدیریت و کنترل وزن و میزان غذای سگ نگهبان در سالم و فعال بودن آن اهمیت بسزایی دارد که باید رعایت کنید. شما می‌توانید بهترین غذای سگ های نگهبان را از پت شاپ ملودی مهربانی با مناسب‌ترین قیمت و کوتاه‌ترین زمان خریداری کنید.

بهترین غذای سگ نگهبان

تعداد وعده غذایی برای سگ نگهبان

مقدار غذای سگ در روز چقدر است؟ با توجه به ظاهر بزرگ سگ های نگهبان، به وعده غذایی بیشتری در طول روز نیاز دارند. معمولا تعداد وعده غذایی سگ های نگهبان بین ۲ تا ۴ وعده است که با توجه به سن، نژاد، جثه، مقدار فعالیت، نیاز و شرایط سگ، عقیم بودن یا نبودن آنها می‌تواند متفاوت باشد.
مقدار غذای سگ نگهبان باید در حدی باشد که سگ در طول شبانه‌روز انرژی کافی برای فعالیت و نگهبانی داشته باشد و همچنین دچار اضافه وزن نشود. بهتر است وعده‌های غذایی سگ نگهبان منظم و با فاصله باشد تا مشکلی ایجاد نشود. تعداد وعده های غذای سگ گارد عبارتند از:

 • دو وعده غذا در روز: برای برخی از سگ های نگهبان دو وعده غذا که با فاصله زمانی صبح و شب باشد، مناسب است.
 • سه وعده غذا در روز: برای سگ های نگهبان بزرگتر و با فعالیت بیشتر سه وعده غذا در روز با فاصله صبح، ظهر و شب در نظر گرفته می‌شود.
 • چهار وعده غذایی در روز: اگر سگ نگهبان شما جوان و خیلی فعال باشد به وعده های غذایی بیشتری نیاز دارد. سگ های نگهبان قوی هیکل و درشت به ۴ وعده غذایی در روز که به صبح، ظهر، عصر و شب تقسیم می‌شود، نیاز دارند.

مهم‌ترین نکته این است که تعداد وعده غذایی را با توجه به وضعیت سگ خود تنظیم کنید. همچنین اندازه دقیق غذا دادن به سگ اهمیت دارد تا از افزایش وزن یا تورم معده جلوگیری شود. در صورت داشتن سگ نگهبان با ویژگی‌های ویژه، بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید تا برای سگ‌تان یک برنامه تغذیه مناسب تنظیم شود.

نکات تغذیه سگ نگهبان چیست؟

در هنگام غذا دادن به سگ های نگهبان باید به نکات تغذیه آنها توجه کنید. این موارد عبارتند از:

 • از دادن گوشت های خام به سگ نگهبان خودداری کنید.
 • بهترین زمان غذا دادن به سگ نگهبان با توجه به نژاد و شرایط سگ متفاوت است که وعده ظهر برای سگ گارد اهمیت زیادی دارد.
 • در ساعات مشخص روز به سگ های نگهبان غذا دهید تا آداب غذا خوردن را آموزش ببینند.
 • در صورتی که سگ نگهبان شما اشتهای کافی نداشت، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
 • از دادن خوراکی‌هایی مانند شکلات، آجیل، قهوه، چایی، سیر و پیاز، انگور، غذای پرادویه و نمکی خودداری کنید. نمک در غذای سگ نگهبان باعث ایجاد مشکلات گوارشی می‌شود.
 • در صورت تغییر وزن سگ نگهبان به صورت ناگهانی حتما رژیم غذایی او را تغییر دهید و در صورت تداوم به دامپزشک مراجعه کنید.
 • در غذای سگهای نگهبان باید از سبزیجات و میوه خورد و پخته شده استفاده کنید تا دچار مشکلات معده و گوارشی نشوند.
 • انتخاب غذای با کیفیت برای سگ نگهبان اهمیت ویژه‌ای دارد که باید ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین، پروتئین، چربی و …. باشد تا نیاز بدن او به طور کامل برطرف شود.
 • کنترل وزن برای سگ نگهبان و حفظ انرژی او اهمیت زیادی دارد. باید حتما مقدار غذای سگ های نگهبان را مشخص کنید و به همان اندازه به سگ ها غذا دهید.
 • توجه به میزان فعالیت و انرژی سگ نگهبان اهمیت دارد، شما باید با توجه به میزان انرژی صرف شده توسط سگ نگهبان به او غذا دهید. سگ های نگهبان که فعالیت و انرژی بالاتری دارند به تعداد وعده غذایی بیشتری نیز نیاز خواهند داشت.
 • غذای سگ گارد باید به همراه آب کافی باشد، خوردن آب برای سگ نگهبان مهم است و به کارکرد خوب سیستم گوارش و عملکرد معده کمک می‌کند.
 • معاینه دوره‌ای سگ نگهبان توسط دامپزشک اهمیت دارد و به حفظ سلامتی سگ کمک خواهد کرد. شما باید به صورت مرتب به منظور معاینه سگ خود به دامپزشک مراجعه کنید.
 • از دادن مواد غذایی خیلی چرب و دارای قند بالا به سگ نگهبان پرهیز کنید. همچنین دادن غذاهایی دارای مواد مصنوعی و افزودنی به سگ نگهبان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

غذای سگ نگهبان در تابستان

غذای سگ گارد در تابستان چیست؟ از بهترین غذاهای سگ نگهبان در تابستان می‌توان به جگر اشاره کرد. جگر حاوی ویتامین A، B و فسفر است ولی به هیچ عنوان نباید آن را خام برای سگ نگهبان خود استفاده کنید. زیرا ممکن است مشکلات گوارشی یا انگلی ناشی از گشت خام برای سگ های نگهبان ایجاد شود.

غذای سگ نگهبان در زمستان

غذاهای کم کالری و سبک مانند گوشت ماهی و تخم مرغ برای سگ های نگهبان در فصل زمستان مناسب است.

رژیم غذایی سگ نگهبان

رژیم و برنامه غذایی سگ نگهبان باید کامل و متعادل باشد تا وزن آن مدیریت شده و در عین حال انرژی کافی را بدست آورد. سگ های نگهبان به دلیل فعالیت و انرژی بالایی که دارند به پروتئین و تعداد وعده غذایی بیشتری نیاز دارند. با خرید غذای سگ نگهبان از ملودی مهربانی خیال خود را از تغذیه سگ خود راحت کنید.

غذای خشک برای سگ های نگهبان

استفاده خیلی زیاد از غذاهای خشک برای سگ های نگهبان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و باید در کنار آن حتما آب مصرف شود. با توجه به جثه و نژاد سگ های نگهبان بهتر است از مواد غذایی طبیعی و خانگی در رژیم غذایی آنها استفاده کنید. به عنوان مکمل مصرف یک وعده غذای خشک در هفته برای سگ های نگهبان توصیه می‌شود ولی مصرف بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد مشکلات معده و گوارشی شود. برای خرید غذای خشک سگ نگهبان می‌توانید به وبسایت ملودی مهربانی مراجعه کنید.

غذای خشک برای سگ نگهیان

قیمت غذای سگ نگهبان چقدر است؟

قیمت غذاهای سگ نگهبان با توجه به نوع غذا و برند آن متفاوت است. غذای متناسب با نژاد سگ نگهبان شما و شرایطی که دارد روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. فروشگاه آنلاین پت شاپ ملودی مهربانی انواع غذاهای سگ نگهبان با برند و سایزهای مختلف با پایین‌ترین قیمت عرضه می‌کند. از مزایای آنلاین شاپ ملودی مهربانی به قیمت مناسب و ارسال سریع آن می‌توان اشاره کرد.

غذای ارزان سگ نگهبان

تهیه غذای ارزان و بی‌کیفیت ممکن است برای سگ شما عوارض غیرقابل جبران داشته باشد و سلامت او را به خطر بیندازد. اگر تمایل به خرید غذای ارزان و در عین حال با کیفیت برای سگ نگهبان خود هستید، باید به وبسایت ملودی مهربانی مراجعه کنید. با خرید غذای سگ نگهبان از ملودی مهربانی می‌توانید غذای اصل و با کیفیت بالا تهیه کنید.

سخن پایانی

انتخاب بهترین غذای برای سگ نگهبان که از کیفیت خوبی برخوردار باشد اهمیت بسزایی دارد. در این مقاله در مورد انواع غذای سگ های نگهبان و نگات رژیم غذایی آنها صحبت شده است. شما می‌توانید برای خرید غذای سگ نگهبان به پت شاپ ملودی مهربانی مراجعه کنید.

سوالات متداول

۱- ایا استخوان برای سگ های نگهبان مناسب است؟
این تصور که غذای سگ نگهبان فقط استخوان است، اشتباه می‌باشد. برنامه غذایی سگ نگهبان باید شامل مواد غذایی حاوی پروتئین، ویتامین و مواد معدنی، فیبر و چربی باشد تا انرژی کافی را بدست آورد. همچنین وجود استخوان بزرگ در غذای سگ های نگهبان خطر خفگی دارد و باید از گوشت پخته شده بدون استخوان استفاده کنید.

۲- کدام غذاها برای سگ نگهبان ممنوع است؟
برخی غذاها مانند شکلات، آجیل، غذای پرادویه و نمکی، ماهی خام، مواد لبنی و غذای خیلی چرب برای سگهای نگهبان ضرر دارد و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد و به هیچ عنوان نباید برای سگ نگهبان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *