گربه

معرفی گربه نژاد مو کوتاه آمریکایی

گربه هایی از نژاد مو کوتاه، بسیار منعطف با توانایی کاری زیاد هستند که می توانند به خوبی خود را با شرایط کاری سخت وقف دهند. با توجه به توانایی های منحصربفرد مو کوتاه ها، در سال ۱۸۹۵، در اولین نمایشگاه گربه ها که در ایالات متحده برگزار می شد به نمایش گذاشته شدند. در سال ۱۹۰۶، انجمن هواداران گربه ها آنها را به عنوان یک نژاد شناخت .

مو کوتاه آمریکایی بسیار خوش اخلاق با سازگاری بالا است که توانایی شکار خود را تا به امروز حفظ کرده است؛ ولی در حال حاضر از این نژاد به عنوان همراه های خانگی (گربه آپارتمانی) استفاده می کنند که گزینه‌ی مناسبی در نقش همراه خواهد بود. این نژاد گربه بسیار فعال است و خیلی زیاد از انجام بازی های پر جنب و جوش لذت می برد؛ این گربه عاشق بازی کردن مخصوصا بازی پازل می باشد. ولیکن بیش از حد خواستار توجه و فعالیت کردن نیست. مانند نژاد های گربه کارگر که از انجام فعالیت های زیاد لذت می برد. او یک ماهیت اجتماعی دارد و از آن دسته گربه ها که با دیدن افراد غریبه زیر مبلمان پنهان می شوند، نیست.

او یک گربه آرام است که اصلا دوست ندارد توسط افراد حمل شود یا در آغوش گرفته شود. بگذارید که هرگونه دوست دارد باشد، روی چهارپای خود قدم بزند و بازی کند. این نژاد یک نژاد قدر شناس است که همیشه برای بدست آوردن یک فضای کوچک کنار شما قدردانی می کند.

آمریکایی مو کوتاه برای خانواده های دارای فرزند و سگ مناسب می باشد زیرا این گربه ها به راحتی با آن ها ارتباط برقرار می کنند و سازگار می باشند.این گربه ها توجه کردن را دوست دارند. آمریکایی مو کوتاه بسیار باهوش می باشد و آموزش های خد را به خوبی یاد می گیرد. توجه داشته باشید که کودکان با این گربه ها به خوبی رفتار کنند. این گربه ها اگر به خوبی تربیت شوند یک شکارچی خوب به حساب می آیند.

اندازه این گربه ها متوسط تا بزرگ می باشد، نرهای ان با وزن ۴ تا ۶.۵ کیلوگرم و ماده ها معمولا با وزن ۳ تا ۵ کیلوگرم می باشند. این گربه سریع چاق می شود پس مواظب غذا خوردن آن باشید. استفاده از رژیم غذایی با تهیه انواع غذای خشک گربه، کنسروی و … با توجه به نظر دامپزشک می تواند از چاقی گربه شما جلوگیری نماید.

رنگ ان ها معمولا سفید، مشکی، آبی، قرمز، کرم، نقره‌ای همراه با الگو ها و سایه های متفاوت می باشد. این گربه ی دوست داشتنی و شیرین دارای چشمانی گرد بدنی عضلانی و پاهایی قوی می باشد، طول عمر این گربه ها معمولا ۱۵ تا ۲۰ سال میباشد.

مو کوتاه های آمریکایی به طور کلی سالم هستند ولیکن بهتر است از پرورش دهنده آنها درباره‌ی خطوط بدن و آزمایش هایی که انجام داده اند سوال کنید و سپس اقدام به خرید و نگهداری آنها نمایید. کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک نوع بیماری قلبی است که در این نژاد دیده شده است ولی به عنوان بیماری ژنتیکی شناخته نمی شود. این گربه ی دوست داشتنی و آرام را در خانه و آپارتمان نگهداری کنید تا مبادا دچار حمله ی سگ ها شود .همچنین این کار باعث می شود که بیماری های مختلف به او سرایت نکند.

بهتر است که موهای نژاد مو کوتاه آمریکایی را هفته‌ای دوبار شانه بزنید تا موهای مرده و روغن های تشکیل شده بین مو ها به خوبی نظافت شوند. ضخامت موی این نژاد و میزان ریزش آنها بسته به آب و هوا و نوع فصل متفاوت خواهد بود. به همین منظور می توانید از انواع برس و شانه گربه استفاده نمایید. همچنین دندان های آنها را مسواک بزنید تا از بیماری پریودنتال جلوگیری کنید. بهتر است عمل مسواک زدن را به صورت روزانه انجام دهید، ولیکن مسواک زدن به صورت یکبار در هفته از مسواک نزدن بهتر خواهد بود.

هر دو هفته با استفاده از ناخن گیر گربه یکبار ناخن ها را مرتب کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا هرگونه ترشح چشمی از بین برود. برای هر چشم از ناحیه جداگانه‌ای از پارچه استفاده کنید تا از خطر ابتلا به عفونت ها جلوگیری کنید. گوش ها را به صورت هفتگی چک کنید اگر به نظر می آمد که مشکلی وجود دارد با یک پارچه نرم و مخلوطی از سرکه سدر و آبگرم پاک کنید. این گربه  را فقط در مواقع ضروری به حمام ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *