پرندگان

مناسب ترین پرنده برای کودکان

گاهی انسان ها نیز احتیاج به یک همبازی و هم نشین دارند که برخی سگ و گربه را انتخاب می کنند و برخی نیز علاقه خاصی به پرنده های زینتی دارند. اما باید در نظر داشته باشیم که قبل از آنکه یک پرنده را به خانه بیاوریم، عوامل زیادی مانند نیازهای مراقبتی، نیازهای اجتماعی، میزان سر و صدا و همینطور هزینه انها را در نظر داشته باشیم. اگر فرزندتان یک پرنده خانگی می‌خواهد باید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فنچ‌ها و قناری ها در رده بهترین پرندگان برای کودکان هستند، چرا که نگهداری از آن‌ها نسبت به سایر گونه‌ها آسان‌تر است و به تعامل زیادی احتیاج ندارند. کودکان علاقه زیادی به این پرندگان نشان می‌دهند، چون بسیار زیبا بوده و صدای جذاب و دلنشینی دارند.

فنچ‌ها معمولا علاقه زیادی به ارتباط با انسان ندارند. بنابراین اگر قصد خرید فنچ را دارید بهتر است در کنار آن چند فنچ دیگر هم خریداری کنید. با اینکه برخی افراد می‌توانند فنچ و قناری خود را تا حدی دست‌آموز کنند، این پرندگان نباید بیرون از قفس نگهداری شوند. بنابراین، اگر کودک شما پرنده‌ای می‌خواهد که با آن ارتباط یا تعامل داشته باشد، بهتر است یک مرغ عشق یا عروس هلندی را به سرپرستی قبول کنید. فنچ‌ها پرندگان بسیار ظریفی هستند و باید با آرامش و احتیاط کامل نگهداری شوند.

با اینکه فنچ‌ها گونه‌ای نیستند که به روی دست شما بیایند، می‌توانند پرنده جذابی برای نگهداری در خانه باشند. همچنین می‌توانند یک تجربه سرگرم‌کننده و آموزشی برای کودک شما محسوب شوند.

مرغ عشق که نام کامل او باجریگار  است، در رده‌بندی بهترین پرندگان برای کودکان، در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. این پرنده‌های کوچک رنگی می‌توانند برای کودکانِ پرنده‌دوست یک گزینه مناسب باشند، چون مشکلی با لمس شدن ندارند، مراقبت از آن‌ها آسان است و می‌توانند حرف بزنند. آن‌ها شخصیت ملایمی دارند و به راحتی به صاحبان خود خو میگیرند. بنابراین، این امکان را دارند که یک حیوان خانگی ایده‌آل باشند.

بیشتر بخوانید: انواع پرنده های سخنگو

اگر به دنبال دوست خوبی برای فرزندتان هستید، مرغ عشق را انتخاب کنید. مرغ عشق‌های دست‌آموز خیلی شیرین هستند و به سرعت به شما عادت می‌کنند. این پرندگان خیلی کوچک و ظریف هستند، بنابراین باید به کودک خود بیاموزید که با آن‌ها چگونه رفتار کند.

باجریگارها به یک رژیم متعادل متشکل از سبزی‌های برگ‌دار، سبزیجات، دانه‌ها و پلت‌ها نیاز دارند. یک رژیم غذایی که فقط شامل دانه باشد برای آن‌ها بسیار مضر است. باجریگارها به طور متوسط حدود ۵ تا ۱۰ سال عمر می‌کنند؛ یک رژیم غذایی سالم نقش مهمی در طول عمر این پرندگان دارد.

عروس هلندی از فنچ‌ها و باجریگارها بزرگ‌تر هستند، اما همچنان از بهترین پرندگان خانگی برای کودکان به شمار می‌آیند؛ آن‌ها می‌توانند صحبت کردن، سوت زدن و حقه‌های ساده را یاد بگیرند، بنابراین نگهداری از آن‌ها برای کودکان لذت‌بخش است. عروس‌های هلندی با افراد در سن‌های مختلف به خوبی کنار می‌آیند. آنها از زمانی که خارج از قفس هستند لذت می‌برند و نسبت به فنچ‌ها و مرغ عشق‌ها مراقبت وتوجه بیشتری میخواهند. بنابراین، در صورتی سراغ عروس هلندی بروید که کودک شما به نگهداری از آن‌ها علاقمند باشد و امور مربوط به نگهداری از آنان را یاد بگیرد.

بیشتر بخوانید: دانستنیهایی درباره عروس هلندی یا Cocktiel

مسئولیت‌های مربوط به مراقبت از این پرندگان شامل تغذیه پرنده با یک رژیم متعادل (نه فقط دانه)، فراهم کردن آب شیرین به صورت روزانه، تمیز کردن قفس و تعامل با آن‌ها است. بسته به سن کودک، بهتر است مراقب حرکات او باشید؛ کودکان می‌توانند چیزهای زیادی درباره نگهداری از پرندگان از شما بیاموزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *