سگ

انواع نژادهای سگ ۲

انواع نژادهای سگ ۲

**سگ شیبا اینو نژادی سرزنده و فعال با گوش هایی عمودی بر روی سرش همین طور مانند گربه چالاک است.

این نژاد جسور، با اعتماد به نفس، هوشیار و خوش خو می باشد و نژادی است که  در مورد هر چیزی نظر خودش را دارد. شیبا اینو با اینکه به صاحب خود مهربان و وفادار است،  اما در مقابل غریبه ها ایستادگی می کند و به آن ها مشکوک می باشد.

با این تفاسیر شیبا اینو به شدت از قلمروی خود محافظت می کند و با سگ های دیگر روابط اجتماعی خوبی ندارد.  برای شکار حیوانات کوچک لحظه ای تردید نخواهد کرد.

**سگ پاگ یکی از بانمک ترین و محبوب ترین نژادهای سگ در دنیا است و البته محبوبیت اون ها هم بی دلیل نیست. سگ نژاد پاگ علاوه بر ظاهر بانمک و صورت چروکش، شخصیت فوق العاده ای هم داره.

سگ های پاگ سگ هایی با اعتماد به نفس دارای شخصیتی دلسوز و مهربان هستند و شیطنت و بازی گوشی رو چاشنی رفتارشون میکنند تا خودشون رو توی دل همه جا کنند.

سگ پاگ خودش رو خیلی خوب با زندگی شهری و آپارتمانی وفق داده و با سبک زندگی شهری سازگاری خیلی خوبی داره. پاگ ها عاشق این هستن که اطرافشون پر از آدم باشه و از تنها ماندن توی خونه متنفرند.

**سگ مالتز یک سگ کوچک خانگی است، این پت خلق و خوی ملایم و بی خطری دارد. سگ مالتیز با همه همانند یک دوست صمیمی رفتار می کند. مالتیز جزو گروه سگ های عروسکی است.

این سگ پوستی سفید رنگ دارد، که زیبایی خاصی به این سگ عروسکی بخشیده است، بطوریکه برخی از افراد مالتیز را به عنوان سگ سفید برفی می نامند.

سگ مالتیز اصیل با اینکه جثه کوچکی دارد، اما یک سگ نیرومند و قوی می باشد. آموزش و تربیت سگ مالتیز اصیل کار آسانی نیست، این سگ ها بسیار حساس و درست کار هستند.

**آکیتا سگی است قدرتمند‌‌‌‌‌‌،‌ استوار، عضلانی با ظاهری مشخص و مجزا از سایر سگها.

آن ها حیوانات باهوش و با استعدادی هستند که به راحتی میتوانند آموزش های مورد نظر شمارا فرابگیرند.

**سگ های نژاد بیچون فرایز بسیار دوست داشتنی و جذاب هستند. آنها دارای موهای بلند و کمی فردار، گوشهای بلند و افتاده، چشم های گرد و سیاه رنگ، گردنی بلند کمانی شکل و دمی که در پشت او کامل فر خورده است می باشند. بیچون فرایز بسیار شاد، سرزنده و رفتاری دوستانه دارد هم چنین به فعالیت و بازی کردن بسیار علاقه مند است. آنها اغلب به رنگ سفید و کرم روشن یافت می شود.

سگ بیچون فرایز جزو دسته بندی سگ های خانگی و گروه سگ های عروسکی است. رابطه این سگ با بچه ها و افراد خانواده بسیار منعطف و خوب است.

**سگ کوموندور یک سگ بزرگ سفید رنگ از نژاد سگ نگهبان دام است که دارای موهای بلند و رشته مانند است. طول موهای این سگ زیبا حدود ۲۰ تا ۲۷ سانتیمتر است که بیشترین مقدار مو در بین سگ سانان است.

این سگ دارای یک غریزه ی طبیعی نگهبانی است که دارای یک غریزه محافظت قوی نسبت به خانواده و اموال و هرچیزی که با آنها زندگی میکند است.

**سگ هاسکی سیبرین یک نژاد سگ زیبا است که دارای پوستی ضخیم و مودار می باشد، این سگ یک حیوان بسیار زرنگ و باهوش است که می تواند  صاحب و مربی خود اذیت کرده و سرکار بگذارد.

هاسکی سگی قدرتمند و کاری می‌باشد. در همه رنگ‌ها از سیاه یکدست تا سفید یافت می‌شود. معمولاً به صورت دو رنگ سیاه وسفید، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید وطلایی(gold) و سفید یافت می‌شود.

سگی آرام و بازیگوش می‌باشد. به اعضای خانواده‌ای که در آن بزرگ می‌شود بسیار علاقه‌مند است. باهوش، اجتماعی و با محبت می‌باشد. اگرچه انرژی زیادی خصوصاً در تولگی دارد اما سگ سر براه و مطیعی می‌باشد. رابطه خوبی با کودکان دارد.برای افراد خانواده بسیار کم پارس می‌کند اما به افراد غریبه بی دلیل پارس زیادی می‌کند.

استعداد خوبی در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد و به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظرمی رسد نیاز دارد. باید او را برای پیاده‌روی ۲ ساعته به بیرون ببرید تا انرژیش خالی شود وگرنه خانه را ویران می‌کند.

**سگ جک راسل تریر نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به انگلستان بازمی‌گردد. سگی جسور، سرحال و ستیزه گر است. بسیار نترس، مراقب و جذاب می‌ باشد. از بازی کردن با عروسک لذت می‌ برد و رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد. آموزش دادن به آن ها گاهی اوقات دشوار است، بنابراین به آموزش های یک مربی با حوصله و با تجربه نیاز دارد.

اگر از سنین پایین اجتماعی نشود می‌ تواند نسبت به سایر سگ ها بسیار تهاجمی باشد تا حدی که جان خود را در جنگیدن از دست بدهد! شکارچی ماهری می‌ باشد بنابراین نباید او را با حیوانات خانگی کوچک تنها گذاشت. از کندن زمین و پریدن لذت می‌ برد. بطور کلی خصوصیات یک سگ بزرگ را در جثه کوچک دارد.

**سگ وایمارانر این سگ ها را برای شکار کردن حیوانات بزرگ مانند گوزن و خرس پرورش می دهند با این وجود ویمارانر نیز میتواند یک دوست خوب برای خانواده باشد. ویمارانر انرژی و استقامت بالایی دارد و به ورزش و تحریک ذهنی زیادی نیاز دارد.

آنها سگ های شکاری هستند و تحمل حیوانات کوچک و یا خزدار مانند خرگوش و حتی گربه و سگ را ندارند.

ویمارانر بسیار حساس است و زمانی که از صاحب خود جدا میشود به شدت رنج میبرد و اگر به مدت زمان طولانی تنها باشند ممکن است به یک سگ پرخاشگر تبدیل شوند و یا به خود آسیب برسانند.

باکسر گونه‌ ای از سگ‌ های نگهبان است یکی از اعضای خانواده Mastiff، با اندازه متوسط و سگ هایی پر انرژی هستند. آنها دارای عضلات خوبی هستند که زیر پوست تیره آنها دیده می شود.

بدن باکسر ها پوشیده از موهای کوتاه ،صاف و براق است. رنگ اصلی در این نژاد رنگ حنایی با خطوط سیاه است. طیف رنگی حنایی که  در این نژاد وجود دارد بسیار متنوع می باشد.

فاصله خطوط سیاهی که در پوست آنها وجود دارد و هم چنین وضوح رنگ سیاه نیز در آنها متغیر است. ممکن است در این نژاد در قسمت صورت، سینه و پاها لکه‌های سفیدی را ببینید.

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *