سگ

بهترين نژاد سگ هاي نگهبان را بشناسيم

کسانی دنبال بهترين سگ نگهبان میگردند که دوست دارند وظیفه پاسبانی از ملک ، باغ یا کارخانه شان را به یك سگ مطمئن و هوشیار بسپارند.

 بهترین سگ نگهبان به سگی گفته می شود که با به خطر انداختن جان خود سعی دارد از آن چیزی که به آن سپردیم ، محافظت و نگهداری کند. سگ های نگهبان دارای نژادهای ایرانی و خارجی هستند و در داخل ایران نیز اغلب این نژادها یافت می شوند.

هميشه یکی از عمده ترین مشاغلی که سگ ها بخاطر آن پرورش می یافتند ، نگهبانی و محافظت بود. در حالی برخی از سگ ها به صورت غریزی خصوصیات یک سگ نگهبان را دارند و بهتر از هر نژاد دیگری عمل می کنند. سگ های نگهبان باید دارای خصوصیات اخلاقی ، رفتاری و جسمی خاصی باشند که آن ها را از بقیه سگ ها جدا می سازد. سگ های نگهبان جزو وفادار ترین و مهربان ترین نوع از حیوانات هستند و برای درست انجام دادن وظیفه و مسئولیتی که به آن سپردیم حاضر است جان خود را به خطر بیاندازد.

در اينجا به چند مورد از بهترين نژاد سگ هاي نگهبان اشاره مي كنيم:

سگ دوبرمن پینچر بسیار سریع هست و میتواند در مدت زمان خیلی کم خودش را به متجاوز برساند . از جمله خصوصيات اين سگ ميتوان به شجاعت، هوشياري، وفاداري، باهوشي و قوي بودن ان اشاره كرد. البته اين نكته هم قابل ملاحظه است كه سگ  دوبرمن در مکان پنجم باهوش ترین نژادهای سگ جهان قرار دارد.

مورد بعد سگ رتوایلرها ميباشد كه به شجاعت و نترس بودن موقع محافظت شهرت دارد. نژاد این سگ آلمانی است و به جرات می توان گفت بهترین نژاد سگ آلمانی است. این سگ ها نسبت به همه غریبه ها شکاک هستند مگر اینکه توسط صاحبشان به ان ها معرفی شوند. از جمله ويژگي هاي اين نژاد هم ميتوان به اعتماد بنفس بالا، هوش بالا، وفاداري و يادگيري بسيار سريع اشاره كرد. خلق و خوی قابل اعتمادی دارد. مدافع است و از اعضای خانواده بدون هیچ ترسی محافظت می کند. جنگنده قدرتمندی است و به نظر می رسد که درد را حس نمی کند. آموزش های جدی و سخت در سنین پایین باید انجام شود در غیر این صورت شما با یک سگ بسیار قدرتمند و غیر قابل کنترل مواجه خواهید شد! رُتوایلِر به صاحبی نیاز دارد که بتواند از پس جثه بزرگ و قدرتمند او به خوبی برآید.ذاتاً سگی نگهبان با روحیه آرام است. می تواند هم بازی خوبی برای کودکان باشد. اگر از تولگی با سایر حیوانات بزرگ شود با آنها کنار می آید اما بدلیل داشتن خوی تهاجمی نسبت به سایر سگ ها و غریبه ها هرگز نباید بدون قلاده در مکان های عمومی حضور یابد.

مورد بعدي سگ ژرمن شپرد ميباشد كه به دليل یادگیری فوق العاده سریع و غریزه قوی اش برای محافظت و مراقبت از صاحبش و افراد خانواده در ايران از محبوبيت بالايي برخوردار است. سگ ژرمن شپرد باهوش، وفادار و بسیار با انگیزه و پر انرژی هست. واکنش دهی سریع موقع خطر از ويژگي هاي اين نژاد ميباشد.

ژرمن شپرد سگی نترس، مشتاق، شجاع، شاداب و بی قرار برای آموختن است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و به نظرمی رسد مقداری از هوش خود را از انسان به ارث برده است. استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد. آنها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه ها دوری می جویند. ژرمن شپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت.

تنها زمانی پارس می کند که لازم باشد. شامه قوی در محافظت و نگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزش های اختصاصی داده شود. با حیوانات دیگر کنار می آید و با کودکان بسیار مهربان است.

نژاد بعدي سگ سرابی ميباشد،  یك سگ پاسبان ایرانی و بسیار محبوب. این سگ بزرگ، قوی هیکل و سخت جون سال هاست که کنار ایرانی ها زندگی کرده و در کارهایی مثل نگهبانی، مراقبت از چهارپایان و … به  ایرانی ها کمک کرده  و به دلیل جثه بزرگ و قوی بودنش و غریزه قوی این سگ برای مراقبت و محافظت شاید بهترین سگ نگهبان ایرانی به حساب بیايد. از ويژگي هاي اين سگ كه از ديگر نژادها ان رامتمايز كرده ميتوان به ارواره قوي ، غريزه نگهباني بالا، وفاداري، بدن عضلاني، و تحمل زياد در شرايط سخت اشاره كرد. این سگ با وزن حدود ۷۰ تا ۹۰ کیلوگرم و ظاهر ترسناکش جسورترین دزدها و متجاوزان را هم تحت تاثیر قرار میدهد.

سگ بول ماستيف نژاد ديگري از سگهاي نگهبان است. این نوع نژاد با داشتن جثه بزرگ و قدرت فیزیکی بالا، می تواند سگ ایده آلی برای نگهبانی باشد. این سگ باهوش در وفاداری کم نظیر است و برای محیط خانه مناسب می باشد. با صاحب خود خیلی مهربان است و به آرامی رفتار می کند، اما در برخورد با افراد غریبه بسیار خشن عمل می کند.

اگر شما تمایل به خریداری سگ نگهبان دارید، در مرحله اول باید نژادی را انتخاب کنید که با سبک زندگی، علایق و محیط زندگی شما سازگاری داشته باشد. بهترین کار این است که سگ مورد نظرتان را از همان تولگی پرورش دهید تا به شما عادت کند و به غذا و خوراک سگ نگهبانتان توجه زیادی داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *